Zavřít o nás

ellement2014_tomanek.jpg

ellement architects… kancelář pro architekturu a design

Od roku 2002 působí ellement v oblasti architektury a designu. Propojením těchto oborů dochází k aktivnímu dialogu, jejímž výsledkem je komplexní způsob nahlížení a následné zpracování jednotlivých projektů do nejmenšího detailu. 

Naše realizace se pohybují v rozmezí od urbanistických studií, přes veřejné prostory, komerční objekty až po návrhy rodinných domů, menší i rozsáhlé rekonstrukce, komerční i soukromé interiéry a produktový design. Součástí práce na produktu je i následná prezentace na veletrzích (návrhy firemních stánků apod.). K samostatným činnostem patří vytváření instalací pro výstavní projekty, s nimi spojená spolupráce s institucemi a kurátory.

Všem klientům nabízíme osobní přístup prostupující celým procesem navrhování od jeho začátku po závěrečnou realizaci projektu. To zahrnuje předprojektové konzultace, návrh a zpracování studie, zpracování kompletní prováděcí dokumentace, spolupráci při výběru dodavatele a autorský dozor při realizaci. Klademe důraz na vytvoření funkční dispozice, která vyhovuje individuálním potřebám zadavatelů. Při realizaci spolupracujeme se zkušenými realizačními firmami a odbornými specialisty.

Jako kancelář fungující ve Zlíně se dlouhodobě zaměřujeme na rekonstrukce různých typů baťovských domků, jedná se o zpracování exteriéru, interiéru i navržení přístaveb. Jako obyvatelům města je pro nás důležitá i samotná popularizace místní architektury a jejího dědictví. Jedním z výstupů tohoto zaměření se stala např. výstava „Můj baťovský domek“. Členové kanceláře jsou angažováni v občanském sdružení aArchitektura, která pořádá autorské přednášky a prohlídky.

Zakládající tým kanceláře tvoří ing.arch. Jitka Ressová Ph.D. (členka komory architektů), ing.arch. Hana Maršíková (členka komory architektů), ing.arch. Helena Víšková (členka komory architektů) a MgA. Jan Pavézka. 

Stávající spolupracovníci: 
ing. arch. Kateřina Páterová, BcA. Michal Babic, ing. arch. Elizabeth Brázdilová a ing. arch. Kristina Kapraľová

Lidé v minulosti:
ing.arch. Tomáš Knot, ing.arch. Ondřej Stolařík, MgA. Gabriela Baňařová, ing. arch. Jakub Bachman, ing. arch. Tereza Halaštová, ing. arch. Martin Velecký, ing. arch Petra Martináková, Lucie Delongová (pl) ,Lenka Burýšková, Veronika Kopecká, Denisa Mikesková, Jan Ševela, Anna Bornová, Sam Grubb (ir), Manuel Divierés (fr), Josef Hupián (sk), Marián Lanc


^

ellement architects s.r.o.
nad ovčírnou II. 1295, 76001 Zlín
Czech Republic© ellement architects 2002 - 2024